Angličtina s příběhem: 400 nejpoužívanějších slovíček

Hear English, Learn English: Naučte se slovíčka i gramatiku

 

Přidejte se do kurzu >>

Zvládněte základní anglickou slovní zásobu

Takhle:

  • Seznamte se s 400 základními anglickými slovíčky v kontextu tak, abyste je snadno poznali i v reálném životě
  • Naučte se rozumět skutečné mluvené angličtině (skuteční lidé fakt nemluví jako učebnice)
  • Vstřebávejte gramatiku spolu se slovíčky bez biflování a nudných cvičení
  • Vybudujte si solidní základ, díky kterému se dokážete zorientovat v textu a přestanete se děsit, když na vás někdo promluví anglicky
  • Využijte čas strávený s angličtinou smysluplně a efektivně a zažijte radost z učení
  • Dokažte si, že máte na víc, než být věčným začátečníkem


Abyste si splnili sen a mohli si přečíst anglický článek (bez hledání ve slovníku), rozuměli seriálům v angličtině (i bez titulků), získali vnitřní klid, že se domluvíte v zahraničí, či napsali krátký e-mail bez pomoci překladače,

...nepotřebujete chodit do kurzu, nepotřebujete ke každému slovíčku vymýšlet fantastický příběh, nepotřebujete se učit věty "Muž jí zmrzlinu s hořčicí" a "Nosorožec pije džus".

Potřebujete jen dodat trochu motivace a systém, který vám pomůže slovíčkům porozumět (v psané i mluvené formě) a umožní vám setkávat se s nimi opakovaně v různých kontextech.


Seznamte se s HELE!

"Hear English, Learn English"

Všichni to vědí. Je to dokonce tak jasné, že to nikdo moc nezdůrazňuje.

Abyste se slovíčko naučili, musíte mu

  1. rozumět;
  2. opakovat si ho.

Většina kurzů a učebnic se s bodem 1 vypořádává tak, že vám poskytne překlad nebo výklad významu.

To je fajn, ale téměř od všech svých studentů slýchám "když to vidím napsané, rozumím tomu, ale mluvenou angličtinu nechytám".

Protože "rozumět" není jenom znát význam - rozumět znamená taky (a hlavně!) rozeznat slovo v proudu řeči! To už se v kurzech moc neřeší...

S opakováním to je ještě horší. Obvyklý přístup je... žádný.

Je to prostě na vás, vždyť přece víte, že "opakování je matka moudrosti", tak si to nějak zařiďte...

HELE vás proto učí slovům rozumět - opravdu rozumět - v kontextu napínavého příběhu, kde se s nimi budete opakovaně potkávat.

S aplikací Anki, pro kterou v kurzu najdete připravené slovíčkové balíčky, pak vaše opakování získá doslova vědecký základ - bude vám totiž slovíčka ukazovat v postupně se prodlužujících intervalech a efektivně jim tak pomůže do dlouhodobé paměti.

... Není snad ani potřeba dodávat, že i při tomto opakování vám servíruji slovíčka i s kontextem a nahrávkou ;-)HELE využívá 5 důležitých elementů, které vám pomohou slovíčkům rozumět a naučit se je:

I. 17 dílů animovaného seriálu obsahuje 400 nejpoužívanějších anglických slovíček

PROČ? Seriál představuje slovní zásobu v kontextu; propojení složky vizuální (animace), zvukové (nahrávky hlasů a prostředí) a emoční (napínavý příběh) pomáhá porozumění i zapamatování.


II. Všechny dialogy seriálu si můžete poslechnout také v pomalé verzi bez doprovodných zvuků, zato s doprovodným textem

PROČ? Poslech, při kterém zároveň čteme text, je nejen jednodušší, ale taky trénuje uši, aby věděly, co vlastně mají slyšet.


III. Videa s rozborem každého dílu seriálu vysvětlují slovíčka a gramatiku

PROČ? Angličtina není jen "přeložená" čeština - tato výuková videa vám pomohou pochopit, proč se některé věci vyjadřují jinak než v češtině, a porozumíte díky nim také mnoha gramatickým jevům (projdeme např. tvoření otázek a záporu, přítomný čas prostý a průběhový, množné číslo, způsobová slovesa, frázová slovesa, nepravidelná slovesa) i pravidlům výslovnosti.


IV. Slovní zásobu ukazujeme také v kontextu odlišném od dialogů v seriálu - v textové podobě a s doprovodnou nahrávkou

PROČ? Pro skutečné zapamatování je potřeba se se slovíčkem potkávat opakovaně v různých situacích.


V. Slovíčka a fráze opakujeme i s obrázky a nahrávkami v chytré aplikaci

PROČ? Díky algoritmu aplikace Anki se vám slovíčka ukazují v postupně se prodlužujících intervalech a ukládají se tak snáz do dlouhodobé paměti. Balíčky slovíček a frází pro opakování v aplikaci Anki obsahují vždy i obrázek, který poskytuje vizuální kontext a pomůže zejména studentům s vizuální pamětí, a nahrávku pro trénink porozumění a výslovnosti.


 

Přihlaste se do kurzu!

Doslova hravě zvládnete minimálně 400 nejpoužívanějších anglických slovíček


Angličtina přestane být nesrozumitelným shlukem písmen nebo zvuků - zvládnete se zorientovat v textu, pochopíte aspoň zhruba, o čem je video na YouTube nebo na co se vás ptá cizinec na ulici (aniž byste přitom měli záchvat paniky) a budete sami schopni tvořit vlastní věty.

A navíc...

Budete mít radost z učení - možná poprvé od té doby, co jste se do angličtiny pustili - a dobrý pocit ze smysluplně stráveného času. Dokážete si, že *na to máte* - což vám dodá motivaci do dalšího studia.

Pak už vás nic nezastaví, abyste si splnili svůj angličtinářský sen :-)


"Nikdy by mě nenapadlo, že se dá jazyk učit tak zábavným způsobem. Učím se angličtinu teprve půl roku a jelikož je mi 48 let, moc jsem nedoufala, že se něco naučím. Lenka vychází z praxe, kurz "ze života" Hear English, Learn English se mi moc líbil. Super je Lenčin rozbor u každé části, je opravdu pečlivá. Za měsíc mi kurz pomohl naučit se lépe rozumět mluvené angličtině a dodat si odvahu a začít mluvit. Úplně mě nadchlo věnovat se angličtině ještě více a naučilo mě to pravidelnosti."

- Romana Svobodová

"Kdybych měla zhodnotit, co mi Váš kurz dal, bylo by toho hodně. Bezvadné byly fráze a slovíčka současné angličtiny, ale hlavně: opravdu jsem si vytvořila denní návyk, už si ani neumím představit den bez angliny. Když přijedu z práce dlouho nebo jsem úplně mrtvá, alespoň projedu slovíčka. Konečně mám pocit, že se posouvám někam dál než k oprašování toho, co už jsem kdysi uměla. A co mi Váš kurz vzal? Pocit, že na to nemám!!!!!! Jasně že mám, víc rozumím a hlavně mám chuť učit se dál!"

- Daniela Tájková

 

Přihlaste se do kurzu!

​Je to pro vás ta správná úroveň?

Podívejte se na sestřih z kurzu. Pokud nerozumíte nebo rozumíte málo, HURÁ! To je náš kurz právě pro vás - na jeho konci totiž tohle zvládnete jako nic!


 

Přihlaste se do kurzu!

Kdo vás kurzem provede


Lenka Dvořáková
Lenka Dvořáková

Lenka Dvořáková pomáhá lidem s angličtinou už víc let, než je ochotná počítat.

Má za sebou kariéru v diplomacii a v akademické sféře, její velkou životní vášní jsou ale jazyky. Kromě rodné češtiny mluví anglicky, španělsky, německy, francouzsky a rusky a koketuje také s japonštinou. Není proto divu, že dlouhá léta vedla jazykovou školu.

Při natáčení websérie, pro kterou psala anglický scénář, se v roce 2014 seznámila s britskou herečkou Abbey a společně založily platformu lights-camera-english.com, kde prostřednictvím videí popularizují angličtinu a metody, jak se ji učit.

Výsledkem mnohaletých zkušeností jsou také online kurzy, kterými už prošlo přes 700 studentů z 80 zemí světa.


Plán kurzu


  Ke stažení - všechno na jednom místě
Dostupné za dní
dní poté, co se přihlásíte

 

Přidejte se do kurzu >>

Často kladené otázky


Kdy kurz začíná a končí?
Do studia se můžete pustit hned, v kurzu je už všechno nachystané. Můžete postupovat tempem, jaké vám vyhovuje. Vzhledem k tomu, jak je příběh napínavý, možná si ho budete chtít projít rychle celý a pak se vracet k podrobnostem. Anebo si můžete dopřát jenom jednu epizodu týdně - je to na vás.
Jak dlouho budu mít ke kurzu přístup?
Napořád. Kurz není nijak časově omezený, všechny materiály budete mít stále k dispozici.
Co když zjistím, že to na mě nefunguje?
To by mě moc mrzelo! Udělám všechno proto, aby právě tento kurz i pro vás znamenal průlom v začátečnictví. Opravdu věřím, že když budete postupovat podle mých rad a využijete připravené materiály, společně to dokážeme. Kdybychom ale přes všechnu snahu přece jen nepřišli na ten správný způsob, dejte mi to během prvních 30 dní po vstupu do kurzu vědět a kurzovné vám vrátím.